ייעוץ ארגוני למגזר המוניציפלי

המגזר המוניציפלי

המגזר המוניציפאלי מתמקד בפעילותנו הרחבה מול עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות, האתגר המרכזי העומד בבסיס פעילותם של הגופים המוניציפליים הינו לספק לתושביהן מערכת שירותים איכותית, וזאת תחת מגבלת המשאבים העומדת לרשותם. גופים אלו מספקים שירותים במגוון רחב של תחומים בדגש על חינוך, רווחה, דיור, תעסוקה, תשתיות ועוד. העיסוק בקשת רחבה של תחומי השירות הנ"ל, יוצרת עבור הגופים המוניציפאליים אתגרים משמעותיים.

במסגרת הייעוץ שמעניקה פארטו ללקוחותיה, אנו מסייעים באימוץ חשיבה ארוכת טווח והטמעת כלים אסטרטגיים בפעילות היומיומית של הארגון, תהליכים אלו מאפשרים פיתוח מתמיד ברמת השירותים המוניציפאליים וכפועל יוצא שיפור ברמת החיים של התושבים. הניסיון הרב שצברה החברה בליווי גופים מעין אלו מעיד כי תהליכי הייעוץ מסייעים בהתייעלות כוללת של הארגון, מעלים את ערכו של הגוף המוניציפאלי בעיני תושביו ולבסוף, מסייעים במשיכת תושבים חדשים.

הייעוץ הניתן על ידי פארטו כולל גיבוש תוכניות אסטרטגיות ארוכות טווח תוך מתן ליווי צמוד ביישומן, ייעוץ אירגוני המתמקד בייעול תהליכים והתמודדות עם שינויים אירגוניים כוללים, גיבוש תוכניות פעולה לתחום מערכות המידע, יצירת שיתופי פעולה אזוריים וקידום פרויקטים הדורשים אינטגרציה בין מספר רב של שותפים.


שירותי הייעוץ הארגוני לעיריות ורשויות מקומיות ואזוריות כוללים את התחומים הבאים:

  • יעוץ ארגוני ליישום תהליכי שינוי

אנו מספקים ייעוץ ארגוני לארגונים גדולים ליישום תכניות שינוי ורפורמות רחבות היקף, המביאות לקפיצת מדרגה ברמת הביצועים, בונות יכולות ומחזקות את ההתנהגות הארגונית. היכולת להוביל תהליכי שינוי כגון מעבר מביצוע טוב למצוין, הפחתת עלויות או הפיכת משבר להזדמנות - הינה המפתח ליצירת יתרון תחרותי. אנו עובדים עבור ארגונים ממשלתיים, ארגונים פרטיים וגופי שירותים ציבוריים על מנת להבטיח ביצוע מוצלח של תהליכים אלו.

  • ייעוץ ארגוני לעיצוב מבנה הארגון

לעיצוב המבנה הארגוני חשיבות רבה בתהליכי תכנון והייעוץ האסטרטגי, לצורך התאמה בין חזון הארגון לבין פעילותו ברמה האופרטיבית לרבות ממשקי העבודה, חלוקת הסמכויות ועוד. אנו מסייעים ללקוחותינו במגזרים השונים להגדיר מחדש, במידת הצורך, את המבנה הארגוני על מנת להגביר את היעילות והאפקטיביות בעבודת הארגון ועל מנת שישרת באופן מתאים יותר את מטרות הארגון, לצורך הפחתת עלויות, לעודד צמיחה ברווחיות ולחזק ביצועים קצרי טווח כמו גם את החוסן הארגוני לטווח הארוך. אנו מספקים ייעוץ ארגוני הכולל גם הגדרת זכויות החלטה בארגון, נשיאה באחריות, משילות ארגונית וממשקים. פתרונות הייעוץ הארגוני שאנו מספקים מאפשרים ללקוחות לנהל מערכות מורכבות בקנה מידה רחב ומבטיחים ביצועים לאורך זמן.

  • יעוץ ארגוני לפיתוח הון אנושי

אנו מסייעים ללקוחותינו להצליח על ידי גיבוש אסטרטגיות לפיתוח כישרונות המותאמים לצרכים העסקיים, הבנת המגמות בתחום משאבי האנוש, פיתוח מנהיגים ובניית מערכת משאבי אנוש מוצלחת. אסטרטגיית ההון האנושי קשורה ישירות לתכנית האסטרטגית ותכניות העבודה של העסק, וכוללת תובנות בנושא חוזקות, צרכים והיבטים כלכליים. בין היתר אנו מגבשים את הגדרת הערך המוסף של הארגון למועמדים, המבוססת הן על תגמול כספי והן על פיתוח מקצועי לעובדים איכותיים.
דוגמאות נבחרות לפרויקטים