ייעוץ אסטרטגי למגזר הממשלתי-ציבורי

המגזר הממשלתי-ציבורי

פארטו מלווה את המגזר הממשלתי-ציבורי מזה שנים רבות, באמצעות ייעוץ במגוון רחב של תחומי ממשל כדוגמת סביבה, תחבורה, ביטחון, רגולציה, מסחר, עסקים ועוד. פעילות זו מאתגרת ומספקת ותוצאותיה משפיעות על האוכלוסייה בכלל רבדי החיים.

הייעוץ הניתן על ידי פארטו מתמקד, בין היתר, בייעוץ אסטרטגי, אירגוני, פיננסי, ארגון ושיטות, מערכות מידע, ליווי הכנת מכרזים, ניהול פרויקטים רחבי היקף במגוון תחומי התשתיות, ניהול יעיל בסקטור הממשלתי, סיוע ביישום פרויקטים ותכניות לאומיות המעוגנות במסגרת זמן ותקציב, סביבה, פיתוח בר קיימא ועוד. ייעוץ זה מסייע להתמודד עם האתגרים הרבים הניצבים בפני גופים ציבוריים-ממשלתיים כגון: מקסום הפעילות של הארגון במסגרת תקציבית קיימת, טיוב תהליכי השירות עבור הציבור, התמודדות עם שינויים אירגוניים, הטמעת חשיבה ארוכת טווח בפעילות שוטפת ועוד.

הניסיון הרב שצברנו בפעילותנו במגזר הממשלתי-ציבורי, העמיד ברשותנו תשתית ידע רחבה הכוללת מתודולוגיה חדשנית, מודלים ייחודיים ושיטות עבודה מתקדמות בקשת רחבה של נושאים.

אנו משלבים בעבודת הייעוץ יועצים ממגוון רחב של דיסציפלינות, בדגש על יועצים מתחומי הכלכלה, האסטרטגיה, התכנון, משאבי האנוש, מערכות המידע, הסביבה ועוד. יועצים אלו הינם בעלי ניסיון וגישה יסודית וקפדנית, אשר מביאה לכדי מתן ייעוץ איכות וחדשני כאחד.שירותי הייעוץ האסטרטגי למגזר הממשלתי-ציבורי כוללים את התחומים הבאים:

המגזר הציבורי נדרש לאסטרטגיה שתאפשר להתמודד עם חסמים ותבטיח את השגת מטרותיו. אנו מספקים יעוץ אסטרטגי למנהיגים ומקבלי ההחלטות החל מהשלבים המוקדמים של התוויית חזון ומדיניות, ומגבשים את המטרות והיעדים שיהפכו את החזון למציאות. אנו מספקים  מידע עובדתי וניתוח מעמיק, המסייעים למנהיגי המגזר הציבורי להשיג מטרותיהם למול סביבה של אי וודאות ומצבים מורכבים. אנו מלווים את לקוחותינו במהלך יישום התכניות האסטרטגיות, לצורך מדידת והערכת התקדמותן.

קיימת הבחנה בין תהליך בניית התקציב השנתי לבין תכנית אסטרטגית כוללת, ויש ארגונים שאינם מקיימים תהליכי תכנון אסטרטגי. אנו מספקים ייעוץ אסטרטגי וכלים המחזקים את יכולות התכנון האסטרטגי ברמת הארגון. אנו מסייעים לארגון בפיתוח כיוון אסטרטגי, תמיכתו על ידי הקצאה נכונה של משאבים, יצירת תכניות מתואמות לכל יחידות הארגון, וכן בגיבוש מטרות ויעדים הנגזרים מהאסטרטגיה.

  • פרויקטי ארגון ושיטות ו-KPI Key Performance Indicator.

מבנה ארגוני אפקטיבי ותהליכי עבודה יעילים הינם הכרחיים להצלחת כל ארגון. אנו מסייעים ללקוחותינו להוביל שינויים מערכתיים לרבות פיתוח מדדי ביצוע מרכזיים (Ker Performance indicators), המאפשרים בקרה שוטפת ושיפור פעילות הארגון. מדדי ביצוע נכונים יאתרו את רמות הביצוע הקיימות ויצביעו על תחומים הדורשים שיפור. כיועצים מובילים בתחום מדידת ביצועים ופתרונות KPI, אנו מסייעים לארגונים בניתוח והצגה של נתוני ביצוע, המאפשרים לטייב תהליכי עבודה ולהצעיד את הארגון קדימה.

אנו מתמחים בהכנת תכנית אסטרטגית לשיפור היעילות והאפקטיביות של ארגונים, תוך התמקדות בהגדלת רווחים בנוסף על חיסכון בהוצאות. אנו מסייעים לארגונים להגדיר מחדש את משימותיהם על פי המטרות, וליצור איזון בין מטרות קצרות טווח וארוכות טווח. בעזרת Benchmarking חיצוני ויישום תהליכים ושיטות עבודה מוכחים, אנו תורמים לצמיחת הארגון ולהגדלת אפקטיביות ביצועיו. אנו מלווים את לקוחותינו בהטמעת שינויים מערכתיים המובילים לתוצאות מתמשכות.

  • תכניות עבודה מפורטות עבור גופים וארגונים ציבוריים

תוצאות התכנון האסטרטגי תלויות באפקטיביות של יישומו. אנו מספקים ייעוץ אסטרטגי ממוקד תוצאות, ומסייעים למנהלים לחזק את הקשר שבין תכנית אסטרטגית ותוכנית פעולה. תוךבאמצעות  יישום גישה מובנית ומוכחת, אנו מלווים את לקוחותינו במשימות פרטניות ומספקים תמיכה ותיאום בין כל רמות הארגון. גישתנו הינה הוליסטית וכוללת הכוונה מקצועית בנוגע להיבטי פעילות הארגון, לרבות: תכניות עבודה מפורטות, הצגת התכניות לרמה הממונה ולגורמי התקצוב, קביעת מדדים ויעדים, ליווי ובקרה.

דוגמאות נבחרות לפרויקטים