פארטו בתקשורת

להלן מבחר כתבות מהשנים האחרונות אודות פארטו ופרויקטיה:

 תמונה קשורה

פרופ' דורון לביא בכתבה בערוץ 1 על פגיעה נוספת בתרבות בפריפריה
"מכה לשוחרי האמנות בפריפריה" מתוך חדשות הערב, כאן חדשות 16.01.18
זהו צעד נוסף בהתנתקות הממשלה מהפריפריה, אומר פרופ' דורון לביא בעקבות סגירת שני מוזיאונים מרכזיים בתל חי בצפון ועומר בדרום, ואי תמיכת משרד התרבות במימון השארתם.

ynet

משרד הכלכלה: רשתות הפארם יקרות יותר מפרפומריות וסופרמרקטים

סקר שבוצע על ידי צוותים לכל הסניפים בדק 28 מוצרים בכ-56 סניפים של רשתות הפארם, המזון ופרפומריות. המסקנה: מחירי מוצרי טואלטיקה ברשתות הפארם גבוהים בעד 19.8% ממחירי רשתות שיווק המזון הגדולות ומבתי המרקחת. גם אחרי שקלול מבצעי כמות (כגון 1+1) רשתות הפארם יקרות בעד 7.8%. הנתונים מבוססים על עבודה שבוצעה ע"י פארטו למשרד הכלכלה.


לכתבות נוספות בנושא:

themarker

בכמה יקרה יותר סופר פארם מגוד-פארם?

pub-calcalist

משרד הלכלה: מחירי מוצרי הטואלטיקה ברשתות הפארם גבוהים בהשוואה לרשתות שיווק ובתי מרקחת קטנים

Globes

קונים טואלטיקה בסופר פארם ובניו פארם? לא בטוח שזה משתלם

לדף הראשי של nana10

נתוני משר הכלכלה חושפים: היכן זול יותר לקנות טואלטיקה-בפארם או ברשתות שיווק המזון

mako

פערי ענק במחירי מוצרי ההגיינה

 ____________________________________________________________________________________________________________________________

news2 1

חדשות ערוץ 2, תאריך: 31.5.17 כתבתו של גיא ורון
דורון התראיין בתכנית של גיא ורון בערוץ 2 בנושא "מאבדים את הצפון": חברות ההיי טק בצפון במצוקה. לאחר סדרת הכתבות בחדשות 2 על ההזנחה בחינוך, בתחבורה ובכלכלה בצפון הגיע תור הטכנולוגיה. ישנו פחות מאחוז מועסקים בהיי-טק, השכר בשפל, חברות מסרבות להגיואלפים נוסעים כל יום לת"א.


yedioth ahronot
 
"הוצאות המזון של תושבי הצפון: גבוהות מבמרכז"
ידיעות אחרונות, 3.4.17. מאת גואל בנו. 
תושבי הצפון מוציאים על רכישת מוצרי מזון יותר מאשר תושבי המרכז, וההוצאה כבדה אף יותר כשמדובר ביישובים מרוחקים. כך לפי מחקר שערך פרופ' דורון לביא, מנכ"ל שותף בפארטו.

walla logo

כתבה בעקבות דבריו של פרופ' דורון לביא בוועידת אצבע הגליל
וואלה, 04.04.2017, וואלה! עסקים
בוועידה שהתקיימה במכללה האקדמית תל-חי, הציג פרופ' לביא את ממצאיו כמומחה פריפריה וטען כי "התוכנית הממשלתית לעידוד הצפון צפויה לשפר את מצב האזור, אך לא להביא לשינוי ארוך טווח". 

ישראל היום

פרופ' דורון לביא בטור דעה אודות ההצעה הממשלתית להעתיק את המכון הוולקני מהמרכז לגליל
ישראל היום, 27.03.2017, מאת פרופ' דורון לביא
"אין ספק שמיקומו הנוכחי בסמוך למכון ויצמן ולפקולטה לחקלאות יש יתרונות רבים. מנגד מעבר מושכל, הדרגתי לצפון, תוך חיבורו למכון המחקר מיג"ל ולמכללת תל-חי יכול להשיג הישג אדיר לפיתוח הפריפריה", הוא כותב. 

Globes

חגי עידו, סמנכ"ל מקורות, משבח את הסיוע המקצועי של פארטו בליווי תהליך הרגולציה למול הממשלה
גלובס, 20.03.2017, מאת: מיכל קורן
בראיון לאחר זכייתו באות הכלכלן המצטיין של איגוד הכלכלנים, מספר חגי עידו ראש אגף כלכלה במקורות על אתגר הסדרת הרגולציה הכלכלית מול משרדי הממשלה. לדבריו, במסגרת כללי רגולציה הקודמים והזמניים, לא ניתן מענה הולם לצרכים הנוכחיים של מקורות, וכתוצאה מכך חוותה החברה שחיקה עקבית וחמורה ברווחיות, בתשואה להון ובאיתנות הפיננסית, אשר היתה מביאה לייקור עלויות החוב (כ-6.5 מיליארד שקל) באופן משמעותי ולמדרון חלקלק במצבה הפיננסי של החברה.


 channel 10 logo

פרופ' דורון לביא בסדרת תכניות בנושא הפריפריה בערוץ 10
במהלך פברואר 2017 פרופ' דורון לביא (מנכ"ל משותף בפארטו) השתתף בסדרת תכניות של "מחוץ לבועה" בערוץ 10. התכניות עסקו במצב מערכת הבריאות בצפון, בדרכים לפיתוח התיירות באזור, בהיחלשות הערים, ובתכנית האסטרטגית לפיתוח הצפון שפארטו השתתפה בהכנתה בהזמנת אגף אסטרטגיה ותכנון מדיניות הכלכלה. קטעים מהתכנית בעמוד הפייסבוק של החברה - קישור 


pub-calcalist
 
תוכנית לפיתוח כלכלי של הצפון בהיקף של 15 מיליארד שקל אושרה בישיבת הממשלה
כלכליסט, 8.1.17 מאת אסנת ניר.
התוכנית הממשלתית לפיתוח כלכלי של אזור הצפון אושרה בממשלה פה אחד. במסגרת התוכנית יושקעו כ-15 מיליארד שקל על ידי משרדי הממשלה וקרן קיימת לישראל בפיתוח כלכלי של אזור הצפון ולשיפור רמת החיים. פארטו סייעה לאגף אסטרטגיה ותכנון מדיניות במשרד הכלכלה בכתיבת התכנית, וסיפקה את הייעוץ כלכלי ואסטרטגי לחלקי התכנית שבאחריות משרד הכלכלה.


themarker

פרופ' דורון לביא : אם מחזור בקבוקי שתיה גדולים יוכנס לחוק האריזות ולא לחוק הפיקדון - הקנס על הציבור יגיע ל-250 מיליון שקל
דה מרקר, 16.12.2016. מאת רותם שטרקמן ויסמין גואטה
בראיון לדה מרקר אמר פרופ לביא כי היכולת של חברות המשקאות להגיע לגורמים ולהשפיע עליהם חזקה, והוא מעריך שהן יצליחו לשכנע את השר אלקין לתת להן מתנה של 150 מיליון שקל, מאחר וכל התעשיינים האחרים חלשים לעומת יצרני המשקאות.

news2 1
כתבתו של גיא ורון על תכנית לאומית לפיתוח אזור הצפון, בכתיבתה משתתפת פארטו
05.07.2016, ערוץ 2 
בכתבה העוסקת בהצהרות המדינה לחיזוק הצפון, מפרט פרופ' לביא את הפערים בין הצפון למרכז הארץ. 

channel 10 logo
פרופ' לביא בתכנית "מחוץ לבועה" בערוץ 10
04.08.2016, ערוץ 10, "מחוץ לבועה"
דורון ומרואיינים נוספים בתכניתה של אמירה בוזגלו, דנו ביכולת לחולל שינוי בתיירות פריפריאלית.
  
channel1

פרופ' לביא מנכל משותף בפארטו בערוץ 1 על ביטול תכנית פיתוח הצפון
"יומן", ערוץ 1, 11/4/2016, כתבתו של אלון שרביט. בכתבה העוסקת במצבו המתדרדר של הצפון לעומת המרכז, ציין פרופ' לביא כי על אף הצהרות הממשלה ב 2006 על השקעות בפיתוח הצפון, בפועל המצב בצפון ועד היום רק התדרדר לעומת המרכז. (דקה 28:00 בקישור המצורף)

logo tashtiot

משרד התשתיות הלאומית, האנרגיה ומים יעניק כ-65 מיליון שקלים לתחנות תדלוק לטובת הקמת תשתיות לגז טבעי דחוס
25.10.2016, Tashtiot
על בסיס עבודה שביצעה בין היתר פארטו בנושא, תוענק תמיכה כספית להקמת תשתית תדלוק בגז טבעי דחוס בתחנות תדלוק ציבוריות, וכן לתחנות תדלוק המשרתות ציי רכב להובלה או להסעת המונים.

themarker

רילוקשיין לרמת הגולן: כך תיראה התוכנית האסטרטגית לפיתוח הצפון
19.07.2016, TheMarker, מירב ארלוזורוב
פרופ' דורון לביא ועוד מסבירים מדוע אזור צפון הארץ נשאר מאחור וכיצד תכנית צמיחה מסודרת תצמצם את הפערים בתעסוקה איכותית. 

Globes

בעקבות עבודה של פארטו: משרד הכלכלה ישקיע מיליונים להגברת התחרות בשוק הבשר
22.08.206, גלובס, אילנית חיות
פארטו מלווה את משרד הכלכלה בכתיבת מסלול סיוע לבתי מטבחיים קטנים ובינוניים וכן מפעלי פירוק ואריזה, לשם הפחתת המחירים בענף. בעקבות המלצותיה של פארטו, בין היתר, החליט המשרד על תמיכה של עשרות מיליוני שקלים שתינתן לשחקנים חדשים או שחקנים קטנים בשוק הבשר בישראל במטרה להגביר את התחרות בשוק.


news2 1
פרופ' לביא מנכל משותף בפארטו בחדשות 2- מדוע הצימרים בארץ יקרים? 
26.10.2016, חדשות 2
בכתבה העוסקת במחיריהם של צימרים בארץ לעומת חו"ל, טען פרופ' לביא כי כיום איננו מצליחים להנגיש צימרים לתיירי חוץ, קיים ממוצע התפוסה נמוך של 30%, וכי אין כדאיות לספק צימרים במחירים זולים לסופי שבוע בלבד.


channel 10 logo
פרופ' דורון לביא בתכנית "מחוץ לבועה" בערוץ 10
7.8.2016, ערוץ 10, "מחוץ לבועה"
דורון ומרואיינים נוספים דנו בתכניתה של אמירה בוזגלו בשאלה: האם תרומות הן הפתרון לחיזוק הפריפריה?  
 

ישראל היום

ממצאי מחקר של פארטו בנוגע למכסות ייבוא של בשר
21.7.2016, זאב קליין
במחקר שביצעה פארטו לצורך קביעת חלוקת המכסות לייבוא בשר, נמצא כי המכסות הפטורות ממכס ייצרו אלטרנטיבה לצרכן הסופי לרכישת בשר טרי במחירים הנמוכים ב־25%-11% מהמחיר שהיה מקובל טרם פתיחת השוק לייבוא ללא מכס. 


themarker 

מאמר של פרופ' דורון לביא - מקפצה כלכלית לפריפריה
7.3.2016, דה מרקר
מנוע צמיחה לפריפריה שטרם מוצה הוא שילוב של טכנולוגיה מתקדמת בשלושה תחומים: מים, חקלאות ומזון. אם נצליח להעלות את שיעור הפריון בענפים אלה, רמת ההכנסה והשכר יגדלו בהתאם, ותהיה לכך השפעה חיובית הן על הצמיחה בתוצר והן על צמצום הפערים במשק. לישראל יתרונות יחסיים בתחום זה לעומת העולם - הן ביכולת האלתור ויצירת פתרונות בינתחומיים, והן במגוון אזורי האקלים בשטחנו. על ממשלת ישראל ליצור תמריצים משמעותיים לשיתופי פעולה בין המנחקר לתעשייה ולחקלאות ולתת מענה לצרכים בשטח.

themarker

מדד הפריפריה של פארטו שוב בעיתונות: כתבה נרחבת ב-TheMarker על הפערים בין המרכז לפריפריה
מקור: דה-מרקר, תאריך:05/01/2016, מאת: טלי חרותי-סובר
לאריה דרעי, שמונה לאחרונה כשר לפריפריה, מחכה לא מעט עבודה לצמצום הפערים בין המרכז לשאר הארץ. בכתבת מוסף של TheMarker, העוסקת בפערים גדולים אלו בתחומי החיים השונים, מוזכר מדד הפריפריה שגיבשה פארטו.

logo tashtiot
יישום התוכנית הלאומית לצמצום זיהום האוויר שכתבה פארטו: המשרד להגנת הסביבה ישקיע עשרות מיליונים בצמצום הנסיעה ברכבים פרטיים
מקור: פורטל תשתיות תעשייה ואנרגיה, תאריך: 24/12/2015 
בעקבות סקירה של ההתמודדות עם הפחתת נסועת יוממים שמבצעים יועצי פארטו, במסגרת פרויקט כתיבת תכנית לאומית לצמצום זיהום אוויר, ישקיע המשרד להגנת הסביבה עשרות מליוני שקלים לצמצום השימוש ברכב פרטי - שיוביל להפחתה בזיהום האוויר ולחיסכון בדלק לאזרחים.

NRG LOGO

פרס הוענק לפרויקט תשתיות שהכדאיות הכלכלית שלו נבחנה ע"י פארטו
מקור: nrg, תאריך: 23.11.2015, מאת: אמרי סדן 
איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות העניק את פרס פרויקט התשתיות המצטיין בישראל, לפרויקט הארכת כביש בגין דרום - מיזם התחבורה הגדול ביותר בירושלים. מדובר בפרויקט שפארטו בחנה את הכדאיות הכלכלית שלו, ולפי ועדת הפרס עמד במדדי לוחות הזמנים והתקציב, והביא לתועלות רבות לרווחת המשתמשים בו, בין היתר, הביא לקיצור משמעותי בזמני הנסיעה.

themarker

מחקר של בנק ישראל קובע כי תכנית "מעגלי תעסוקה" שפארטו מלווה מקטינה את התלות בקצבאות ביטוח לאומי
מקור: דה-מרקר, תאריך: 23/11/2015, מאת: מוטי בסוק

התוכנית, שפארטו מלווה את ועדת ההיגוי שלה, הצליחה לאחר שבעה חודשים ממועד הכניסה ב–2014, להביא לירידה של 11%–14% במספר מקבלי גמלאות ביטוח לאומי (הפחתה של 19%–22% בסכום הגמלאות), לעומת קבוצת הביקורת. עבודת פארטו כוללת אפיון קבוצות אוכלוסייה שהתוכנית לא יכולה לטפל, ניתוח חסמים על מנת לבחון פיתוח כלים נוספים לאוכלוסיות שנותרות ללא מענה ועוד

פרופ' דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו בסדרת הרצאות ברדיו בנושא כלכלת ישראל
רשת א', "אקדמיה באלף", עם אפרת שחר בזרקון
פרופ' דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו נתן סדרת הרצאות מעניינת ברשת א' בנושאים הבוערים בכלכלת ישראל – דיור, אבטלה, פערי הכנסה, אישור תקציב המדינה ועוד. 


Globes

משלחת אמריקאית תלמד את ישראל לשלב גז טבעי בתחבורה
גלובס, 9.9.15. מאת: הדי כהן
הכתבה מזכירה את מחקרה המקיף של פארטו למשרד האנרגיה בנושא שילוב גז טבעי בתחבורה בישראל. בכתבה גם נסקרים חסמים שונים שמקשים על שילוב גז בתחבורה, ונאמר כי זוהי ההזדמנות להגדיל את צריכת הגז בשוק המקומי.


ישראל היום

זינוק במספר החברות הישראליות בתחום תחליפי הדלקים על פי סקר שביצעה פארטו
כלכליסט, 7.9.2015. מאת: חזי שטרנליכט
לפי הסקר, שביצעה פארטו עבור מנהלת התכנית הלאומית לתחליפי דלקים במשרד רה"מ, גדל מספר החברות הפעילות בתחום פי חמישה ל- 280 חברות מאז שהחלה לפעול התכנית. ראש התכנית אייל רוזנר אמר כי התכנית תמשיך לקדם את החדרת תחליפי הדלקים ולעודד את התעשייה בתחום, בעזרת שיתופי פעולה בין ממשלתיים שהביאו להצלחה הנוכחית.


Globes

כדי להצדיק עלות פיתוח מאגר לוויתן הוא יידרש למכור 8 BCM גז בשנה- גלובס ממפה את האפשרויות
אחת האפשרויות הנסקרות הנה מכירת 1 BCM של גז בשנה לטובת תחבורה מונעת בגז. הכתבה מזכירה בין היתר את מחקרה המקיף של פארטו למשרד האנרגיה שבחן את האפשרויות לשילוב גז בתחבורה בישראל.


pub-calcalist

חברה ממשלתית מתוכננת לטהר את קרקעות תעש, בהמשך לעבודת פארטו
משרדי הגנת הסביבה והאוצר מתכננים להעביר לחברה הממשלתית לשירותי איכות סביבה את האחריות לפרויקט טיהור קרקעות תע"ש ומחנות צהל ברמת השרון. עלות הפרויקט המוערכת כ2 מיליארד ₪ ל-10 שנים. מהלך זה מתרחש בהמשך לעבודת ייעוץ שסיפקה פארטו לחברה בנושא זה. בעבודה נאמדו התועלות המשקיות הגבוהות הצפויות ממהלך זה וכן נסקרו תקדימים לאישור חברות ממשלתיות כזרוע ביצוע לפרויקטים לאומיים, על מנת להביא את קובעי המדיניות במשרדי הממשלה להחלטה על קידום טיהור מתחמי הקרקע הנ"ל, באמצעות הפתרון המוצע ע"י החברה לשירותי איכות הסביבה.


pub-calcalist

בהמשך לממצאי פארטו, משרד רה"מ נערך לפרסום מכרזים לקידום גז טבעי בתחבורה
מקור: כלכליסט, 6/7/2015, מאת ליאור גוטמן
המכרז הראשון הנו מכרז לרכישת 20 אוטובוסים בגז CNG, והשני יעסוק בהקמת 25-30 תחנות תדלוק ב-CNG. פארטו ביצעה מספר עבודות כלכליות משמעותיות בנושאים אלו למשרד רה"מ וכן למנהלת תחליפי נפט במשרד האנרגיה: סקירה בינ"ל למנהלת תחליפי נפט במשרד רה"מ של התפתחות שוק האוטובוסים מונעי CNG, אשר מצאה גידול משמעותי בשוק ואיתרה את הדגמים הכדאיים לשימוש; וכן הכנת מדריך למשרד האנרגיה הכולל מידע רגולטורי ואומדנים כלכליים של תחנות תדלוק, אשר יוכל לשמש חברות פרטיות השוקלות להתמודד במכרז, או להקים תחנות באופן עצמאי.

pub-calcalist
מקור: כלכליסט, תאריך: 14/6/2015, מאת: תומר הדר
בנק ישראל מתבסס על מחקרים של פארטו וממליץ להנהיג תכנית גריטה של רכבים ישנים
כ-60 אלף מכוניות ששנת הייצור שלהן קדמה ל-1994 נוסעות בכבישי הארץ. בנק ישראל, שבחן את הכדאיות הכלכלית של גריטת מכוניות נוסעים ישנות, ממליץ להנהיג תכנית שבמסגרתה יבואני הרכב יפרישו לקרן ממשלתית סכום כספי קטן תמורת כל רכב חדש שנמכר. כשיגיע הרכב לגיל מתקדם, תרכוש הקרן הממשלתית את הרכב מבעליו. הסקירות והמחקרים שבנק ישראל הסתמך עליהם, בין היתר, נערכו על-ידי קבוצת פארטו. המשרד להגנת הסביבה ביצע מספר תכניות גריטה על בסיס מחקרים אלו. לדוח המלא

globes3

האם שילוב גז טבעי במערך התחבורה בישראל אפשרי? פארטו חקרה את הנושא
מקור: גלובס, תאריך: 01/06/2015, מאת: הדי כהן
המחקר של קבוצת פארטו התייחס בפירוט לחסמים בפני חדירת כלי רכב ממונעים בגז טבעי. ועדת צמח, שגיבשה את מדיניות הממשלה בפיתוח משק הגז וייצוא הגז, העריכה שעד 2040 יוסבו כשליש מכלי הרכב הפרטיים וכשני שלישים מכלי הרכב הציבוריים לגז טבעי. האם אנחנו בדרך לשם?

 themarker

סקר במסגרת הרפורמה בנציבות שמלווה פארטו: 40% מעובדי המדינה סובלים מחוסר ידע הנדרש לעבודתם
מקור: דה-מרקר, תאריך: 14/5/2015, מאת: טלי חרותי סובר
40% מעובדי המדינה סובלים מחוסר ידע הנדרש לעבודתם - כך מגלה סקר הערכת עובדים שערכה נציבות שירות המדינה לאחרונה, בקרב 4,200 עובדים ומנהלים משישה משרדי ממשלה. הסקר, נערך במסגרת הרפורמה בהון האנושי שמובילה הנציבות בליווי פארטו, ושמטרתו, בין היתר, יצירת תהליך נכון יותר להערכת עובדים. זאת, על-מנת החלפת התהליך הקיים כיום במשרדי הממשלה, אשר מעניק לכלל העובדים ציון 9.72 מתוך 11, ובכל מקרה הופך אותם למצטיינים וראויים לבונוס. 

cl006
שימור האגן הדרומי של ים המלח - הערכת התועלות הכלכליות הצומחות למשק הלאומי מקיומו של האגן הדרומי של ים המלח
מקור: מכון ירושלים לחקר ישראל      
מכון ירושלים לחקר ישראל פרסם את תוצאות מחקר שמטרתו לבחון את הערכים הכלכליים ולאמוד את התועלות הכלכליות ברמת המשק, מעצם קיומו של האגן הדרומי לעומת מצב בו יתייבש. המחקר בוצע בהובלת צוות חוקרי פארטו: פרופ' דורון לביא, עפר מנחם, טל שוורצמן, מורן חנציס-מה וענת משה, ובהערכת מומחים מטעם המכון: פרופ׳ דוד כץ, ד״ר דן קאופמן וולרי ברכיה.

themarker
פארטו שוב זכתה במכרז לליווי משרדי הממשלה בגיבוש תכניות עבודה
מקור: דה-מרקר, תאריך: 30/4/2015, מאת: טלי-חרותי סובר
קבוצת פארטו בע"מ נבחרה, יחד עם 7 חברות ייעוץ, במכרז אליו ניגשו רוב חברות הייעוץ בישראל. המכרז, להטמעת תרבות ותהליכי עבודה של תכנון, מדידה ובקרה, מהווה פלטפורמה לרכישת השירותים האסטרטגיים, מטעם משרדי הממשלה במקרים בהם יעלה הצורך בכך. 

themarker
כך הצליח שירות התעסוקה במקום שבו נכשלה תכנית ויסקונסין
מקור: דה-מרקר, 4/5/2015, מאת: טלי חרותי סובר
בימים אלה מסכמים בשירות התעסוקה פיילוט ייחודי להשבת מקבלי הבטחת הכנסה למעגל העבודה. הפיילוט נערך במסגרת תכנית "מעגלי תעסוקה", המלווה על-ידי חברת הייעוץ פארטו, ועתידה להחליף את תכנית ויסקונסין. בשירות התעסוקה מרוצים מתוצאות הפיילוט: כ-3,000 מ-5,000 מובטלים כרוניים הוחזרו למעגל העבודה בשנה האחרונה.

 cl007
מחסור בתעסוקה איכותית בפריפריה הצפונית – האם זאת גזרת גורל?
מקור: מכון ון ליר, אפריל 2015, מאת: פרופ' דורון לביא
כל ממשלות ישראל קבעו יעד לפיזור אוכלוסייה שכולל הגירה חיובית לצפון ולדרום. בעוד הנגב הולך ומצמצם את הפערים לעומת המרכז, הצפון נשאר תקוע ואף מתדרדר. פרופ' לביא מסביר מדוע זה קורה בכתבה הבאה. 

ישראל היום
מצוקת הדיור - גם בבתי הקברות
מקור: ישראל היום, 2/1/2015, מאת יהודה שלזינגר
פרויקט גרנדיוזי המתיימר לתת מענה למצוקת הקבורה הקשה בגוש דן, היה אמור לקום כבר בשנת 2013. אולם, בעקבות דו"ח כלכלי שהכינה פארטו, לצד גורמים נוספים, העלה כי בית העלמין צפוי להיות גירעוני באופן ניכר ויזדקק לסיוע ממשלתי של כ־200 מיליון שקלים לפחות. 

 hot
פרופ' דורון לביא התארח במהדורת החדשות המקומיות
מקור: החדשות המקומיות - צפון, 5/2/2015.
המנכ"ל השותף של פארטו, פרופ' דורון לביא, התראיין בחדשות המקומיות של הצפון, בנוגע לתכנית חדשה שאמורה לספק פיתרון למצוקת הדיור במגזר הערבי.

news10
פרופ' דורון לביא התראיין לכתבה בחדשות 10 בנושא הלוואות בשוק האפור
מקור: ערוץ 10, 8/2/2015. מאת נועם כהן והכתב מאור צור, חדשות 10
על פי פרופ' לביא, המדינה לא השכילה עדיין להפנים את היקף הבעיה ואת היקף הנזק שנגרם גם לאזרחים האלה וגם בסופו של דבר למשק, אותם אנשים הופכים לאנשים לא פרודוקטיביים.

themarker
המחצבות צפויות לשלם היטל נוסף של כ-200 מיליון שקל בשנה
דה-מרקר, 2.2.15, מאת אורה קורן
ועדה בין-משרדית שהקימה הממשלה בנובמבר, בוחנת את גובה ההיטל והשימושים שייעשו בו, בהם התייעלות מגזר החציבה וצמצום הזיהום הסביבתי. צוות מפארטו מייעץ לוועדה בנושאי חישוב ההיטל. בנוסף מסייעים יועצינו בגיבוש צעדים משלימים כגון חומרים חלופיים שיורידו את עלות הבניה. 

pub-calcalist
ערי ההייטק העתידיות: באר שבע, סנטיאגו וקואלה לומפור
כלכליסט, 13.1.15. מאת: מאיר אורבך
באר שבע היא אחת משבע ערים שנבחרו כערי ההייטק העתידיות החשובות בעולם לפ מחקר בינלאומי חדש. ההחלטה מסתמכת על נתוני עלות תפעול עסקים בעיר, פוטנציאל עובדים, מרכזי מצוינות במדעים, עלויות נדל"ן, תחרות עסקית, הטבות ליזמי היי טק. פארטו סיפקה לעירייה את הליווי האסטרטגי להפיכתה לבירת היי-טק, במסגרת הכנת התכנית האסטרטגית לעירייה. כמו כן, לאחר הכנת התוכנית סיפקנו סיוע לעירייה מול הממשלה בקידום תמריצים ומסלולים למשיכת חברות היי-טק (כמו emc), אשר היוו את הזרז להקמת פארק ההיי-טק בעיר.

themarker

האם מתחוללת מהפכה שקטה בשירות הציבורי?
מגזין TheMarker, 5.1.2015
ישראל נמצאת הרבה מתחת לממוצע של ה־OECD בכל סקר שביעות רצון מתפקוד המגזר הציבורי, והדבר מעיד על מידת הייאוש של הציבור מהמגזר הציבורי שלו. אבל דווקא מתוך המערכת, בלי מהפכות גדולות של הריסה ובנייה מחדש, מתבצעים מהלכים שיכולים — בהדרגה ולא בין לילה — לחולל מהפכה שקטה בשירות הציבורי.

ראיון עם פרופ' דורון לביא בגלי צהל על מצוקת התעסוקה בצפון
מה בוער, גלי צה"ל, 5.1.2015
נתוני האבטלה והשכר בצפון מצביעים על המציאות התעסוקתית העגומה באזור. מומחה בכלכלה ציבורית אמר לגלצ: כאשר כבר מגיע מעסיק לצפון, הוא מעוניין לשלם פחות וכך גם רמת השכר יורדת

פרופ' לביא הופיע בלונדון את קירשנבאום בנושא פרי גליל והתעשייה בצפון
ערוץ 10, 4.1.2014
בראיון הסביר פרופ' לביא את חשיבותו של המפעל לאור התחרות המועטה בשוק המזו הקפוא וכן חשיבותו לתעסוק באזור. כמו כן דיבר על הצעדים שמומלץ לנקוט על מנת לקדם את החדשנות במפעל, דבר אשר יסייע לו להפוך לרווחי ועצמאי.
 

ynet
טור מאת פרופ' דורון לביא בנושא הבראת מפעל פרי גליל: לפרי גליל אין זכות קיום - אבל אפשר לשנות זאת בקלות

פרופ' דורון לביא 01.01.15 
למפעל פרי גליל אין זכות קיום במתכונתו הנוכחית, והוא פועל בחסד ולא בזכות. יש לא מעט פתרונות שיכולים לשנות את מצב המפעל - וכולם מתחילים בשינוי רמת הפריון שבו. כך ניתן לשנות את גורלו של פרי גליל כתכנית פיילוט שתשמש גם מפעלים נוספים

Globes


קבינט יוקר המחייה אישר את המלצות וועדת לנג להגברת התחרות והסרת חסמים בייבוא

גלובס, 1.12.14, יובל אזולאי.
ההמלצות שאושרו מתייחסות להקלות ברגולציה ובבירוקרטיה הכרוכה ביבוא, קידום ייבוא מקביל ומניעת אנטי-תחרותיות, הגברת שקיפות המידע בנושא יבוא ועוד. פארטו סיפקה ייעוץ כלכלי לוועדה לאורך שלבי הפעילות השונים, כאשר המבצע מטעם פארטו היה עפר מנחם. ההמלצות נועדו להגביר את התחרותיות בשווקים ובכך להקל על יוקר המחיה.

לפרסום הדוח באתר משרד הכלכלה
 

pub-calcalist

פרופ' דורון לביא התראיין לכתבה בנושא המחירים הגבוהים בצימרים
כלכליסט, 21.11.14. מאת: יאיר נתיב.
הכתבה סוקרת את ההסברים האפשריים לעלויות הגבוהות של צימרים בארץ, ומזכירה את מחקרה של פארטו בנושא כדאיות כלכלית של צימרים. ד"ר לביא מתראיין ומסביר כי אחת הבעיות בצימרים היא התפוסה השנתית, אשר מקשה על החזר ההשקעה וההוצאות השוטפות של בעלי הצימר.


pub-calcalist

ועדת ששינסקי 2 תמליץ בין היתר להטיל מס סביבה על מחצבות, בעקבות עבודה מקצועית שהוכנה בפארטו 
דוח פארטו הוכן בהזמנת משרד הגנת הסביבה, והוא אומד את ההשפעות החיצוניות מפעילות חציבה. בעקבות הממצאים החליטה ועדת ששינסקי להקים תת ועדה בהובלת משרד הגנת הסביבה, שתבחן את פעולת המחצבות ותקבע את גובה המס הסביבתי שיוטל עליהן.
לכתבה


themarker

רכבת ישראל הרוויחה 106 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2014
דה מרקר, 21.9.14, מאת דניאל שמיל.
כתבה על הסכם הסובסידיה החדש של רכבת ישראל מול משרדי האוצר והתחבורה, אשר פארטו סיפקה את הייעוץ הכלכלי לגיבושו.

themarker


המשרד להגנת הסביבה בתכנית לצמצום נסיעות ברכב פרטי
דה מרקר, 16.9.2014. מאת: דניאל שמיל
כתבה המסקרת את המיזם שגיבש משרד הגנת הסביבה לצמצום נסיעת עובדים ברכבים פרטיים, במסגרת התכנית הלאומית לאוויר נקי. פארטו היתה שותפה לכתיבת התכנית הלאומית ומספקת ייעוץ כלכלי למיזם לצמצום נסיעות במגזר הפרטי, לרבות סיוע בעריכת הסקר המיוחד בקרב מעסיקים.

themarker

הרפורמה שמנסה לפרק את מועדון החברים של עובדי שירות המדינה
דה-מרקר, 7.4.2014, מאת: טלי חרותי-סובר.
הרפורמה בניהול ופיתוח ההון האנושי בנציבות שירות המדינה עולה לכותרות. פארטו אסטרטגיות מלווה את הנציבות בכל שלבי הרפורמה: מגיבוש תוכנית מפורטת לביצוע הרפורמה ועד ליישום ומימוש התכנית במלואה.

 pub-calcalist


משרדי הממשלה הציגו את תכניות העבודה לשנת 2014
כתבי כלכליסט, 23.3.14.
עיתון "כלכליסט" סוקר את תוכניות העבודה של משרדי הממשלה המרכזיים אשר הוצגו השבוע בישיבת הממשלה. קבוצת פארטו באמצעות חברת הבת פארטו אסטרטגיות שימשה כיועצת האסטרטגית להכנת תכניות העבודה השנתיות עבור משרדי הממשלה הגדולים לרבות משרד רה"מ, משרד הכלכלה, משרד הגנת הסביבה, ועוד. להרחבה >


reshetb

שודר ראיון עם דורון ברשת ב' 
ביום 30.12.13 התראיין ד"ר דורון לביא לתכנית "צבע הכסף" בנושא ההגירה השלילית מהצפון.


maariv

ד"ר דורון לביא התראיין לכתבה בנושא הפערים בין הפריפריה למרכז
מעריב, 31/12/13, מאת יאיר קראוס
ד"ר לביא התייחס לפערים בפריפריה ובפרט באזור הצפון, והתייחס גם למדד הפריפריה שפותח ע"י פארטו.

themarker

הצפון היפה שקוע בתרדמה
דה מרקר, 18.9.2013, מאת: ד"ר דורון לביא
כשלונם של תמריצים ממשלתיים, המחסור באמצעי תחבורה, לצד אזלת ידם של ראשי הרשויות - הותירו את אזור הצפון מאחורה עם רמת אבטלה כפולה מהמרכז. ד"ר לביא בכתבה על מצבו העגום של האזור הצפוני של ישראל.  

themarker

ראיון עם המנכ"ל המשותף בפארטו בנושא מגבלות חוק הפיקדון
בכתבה בדה-מרקר הוצגו נתונים כמותיים שנותחו ע"י פארטו, ודורון הדגיש את הכדאיות בהכללת בקבוקים של 1.5 ליטר בחוק.


room2

ראיון עם ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו בנושא שיטת מדידת הבגרויות והשלכותיה
ביום 3.9.13 התראיין ד"ר לביא לתכנית "חדר החדשות גליל", והציג את הבעיותיות בשיטת המדידה של הצלחה בבגרויות המעודדת הנשרת תלמידים, וכן את החשיבות של תואר אקדמי בשוק העבודה.

כתבה באתר הבינלאומי של בלומברג אודות מחקר פארטו
אתר בלומברג הבינלאומי פרסם כתבה הסוקרת את מחקר פארטו בנושא כלי המדיניות הקיימים בתחום צריכת המים בישראל שנועדו להפחית צריכה במגזר העירוני. הכתבה פורסמה ביום 5.6.13 ב- Water & Policy Monitor.
למחקר> 


כתבה מאת ד"ר דורון לביא במגזין "רכב ותחבורה"
רכב ותחבורה, גיליון אוגוסט 2013
הכתבה עוסקת בהשלכות השינוי במיסוי הירוק והפגיעה בכיסו של הצרכן הישראלי.


themarker

גילה: תאגיד המיחזור אל"ה ניצל לרעה מעמדו המונופוליסטי
דה מרקר, 14/7/2013, מאת אורה קורן.
בהמשך לתלונת חברת אסופתא לממונה על הגבלים עסקיים, ניתנה החלטתו לפיה תאגיד אל"ה ניצל לרעה את כוחו כמונופול בשוק המחזור ומנע את כניסת אסופתא לתחום
פארטו מספקת לאסופתא ייעוץ כלכלי הכולל בין היתר בחינת מבנה שוק המחזור ורמת הריכוזיות בו.


news10

ראיון עם ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו- תיירות בצפון
ביום 11/8/13 התראיין ד"ר דורון לביא לחדשות 10 אודות הסיבות לביקוש הנמוך יחסית לצימרים בצפון.

news2 1

ד"ר דורון לביא בראיון לערוץ 2: יש להכיר את תרבות סין על מנת להצליח בעסקים במדינה

תכנית חיסכון, ערוץ 2, 14/7/2013. כתבתו של גיא ורון.
ד"ר דורון לביא התראיין אודות מסלול אקדמי חדש במכללה האקמית תל חי המשלב מנהל עסקים ולימודי תרבות אסיה, ואמר כי על מנת להצליח במכירות בשוק הסיני חשוב להבין את התרבות ואופן ביצוע
העסקים בסין. לפי הערכות צפוי המשק הסיני להיות הגדול בעולם, ולאור חשיבותו מבצעת פארטו סקירות תקופתיות בין היתר על כלכלת סין, במסגרת ייעוץ למנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה.


themarker

כתבה אודות פאנל "מדינת תל אביב והפריפריה" בהשתתפות המנכ"ל המשותף בפארטו
דה מרקר, 17/7/2013. מאת אורן מג'ר.
ד"ר דורון לביא השתתף בפאנל בו השתתפו בין היתר גם יו"ר השלטון המקומי, מנכ"ח משרד התחבורה, נשיא איגוד לשכות המסחר ומומחים נוספים. ד"ר לביא ציין כי הקריטריון הראשון בחשיבותו לעידוד
מעבר לצפון הינו תעסוקה, אף יותר מפתרונות תחבורתיים.


Globes

לפי דוח פארטו עדכון נוסחת המיסוי הירוק יגרום להעלאה של כלל מחירי הרכב בישראל
מהדורת גלובס לקוראי מעריב, 26/6/2013, מאת גיל מלמד.
יבואני הרכב הציגו דוח של חברת המחקר פארטו המבצעת עשרות מחקרים וסקרים עבור מוסדות מדינה. לפי הדוח, עדכו נוסחת המיסוי הירוק יגרום להעלאה של כלל מחירי המכוניות החדשות בישראל.

themarker

כתבה בדה מרקר על יצוא הגז סוקרת את דוח פארטו על תחליפי נפט בתחבורה

דה מרקר, 24.5.13. מאת: אבי בר אלי.
פארטו ו DHV ההולנדית ערכו בדיקה כלכלית לשילוב תחליפי הנפט בתחבורה בישראל והגיעו למסקנות שונות מועדת צמח ליצוא גז.
 

haarets

מס הבצורת הביא לחסכון במים

הארץ, 30.5.13. מאת: צפריר רינת.
30.05.2013
מחקר מאת פארטו שפורסם במגזין Water Policy בנושא יעילות דרכי ניהול ביקוש המים בעשור הקודם, מצא שהקמפיין הממושך בשנות הבצורת תרם לירידה בצריכה - ודווקא לא העלאת המחירים

themarker

יבואניות רכבי דיזל טוענות כי המיסוי הירוק החדש ייקר הוצאה חודשית על דלק, על פי מחקר פארטו

דה מרקר, 25.6.13. מאת: דניאל שמיל
היבואנים מפרסמים דו"ח של חברת המחקר פארטו, שסקרה את ההשפעות של שינוי הנוסחה על ענף הרכב. לפי המחקר, עדכון הנוסחה ייצור העדפה לרכישת מכוניות בנזין, שייקרו את ההוצאה החודשית על דלק.

Globes

כתבה בגלובס אודות דוח פארטו על העיכובים בפרויקטי הרכבת
גלובס, 13.5.2013. מאת: עמירם ברקת.
דוח הבקרה השנתי' שהוגש למשרדי האוצר והתחבורה ע"י קבוצת פארטו ביחד עם בנציון כרמל וחב' HTM ההולנדית, מוצא עיכובים בפרויקטים וליקויים בתכנון ברכבת. 

themarker

בדיקת פארטו: הארנונה לתעשייה בארץ שלישית בגובהה במערב
דה-מרקר, 20.5.13. מאת: רז סמולנסקי.
עיתון דה מרקר פרסם כתבה על בדיקת פארטו עבור התאחדות התעשיינים, בה נמצא כי הארנונה לתעשייה בישראל היא השלישית בגובהה במערב. בבדיקה נכללו 20
מדינות מפותחות החברות ב-OECD .
 

room2

המנכ"ל המשותף בפארטו בתכנית חדר החדשות: למדד הפריפריה של הלמ"ס אין רלבנטיות
חדר החדשות, 30.4.13.
ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בקבוצת פארטו, אומר כי מדד הפריפריה של הלמ"ס המתפרסם אחת ל5- שנים אינו רלבנטי. המדד שפותח בפארטו עדכני יותר ונותן תמונה אמיתית של הפריפריה, ומציג פערים בתחומים רבים -חינוך, דורשי עבודה ועוד.


radionorth2


ד"ר דורון לביא התראיין לרדיו צפון אודות מדד הפריפריה החדש של פארטו

רדיו צפון, 30.4.2013. 
בתחילת החודש פרסם משרד הפנים נתוני המדד החברתי-כלכלי בישראל, והציב את הרשויות המקומיות בצפון באשכולות הנמוכים. לפי מדד פארטו לפריפריה מתברר שהמצב חמור יותר.


reshetb

ראיון עם המנכ"ל המשותף בפארטו אודות המצב העגום בפריפריה לעומת המרכז
רשת ב', צבע הכסף, 30.4.2013.
הפער בין הפריפריה למרכז ידוע. בצפון, אחוז האבטלה גבוה פי-2 וחצי, שיעור הזכאים לבגרות נמוך ב-20 אחוזים, והשקעה בחינוך במרכז הארץ גבוהה ב-30 אחוזים. בפארטו החליטו לכמת את הנתונים לכדי מדד חדש, שיפורסם פעם ב-3 חודשים וישכלל את הנתונים לכדי נקודות. המדד ינוע בין 1 נקודה ל-7 נקודות שתצגנה את הפער בין הפריפריה למרכז.

news2 1

כתבה בחדשות 2 אודות השקת מדד הפריפריה החדש שפותח בפארטו
חדשות 2, 29/4/2013. כתבתו של גיא ורון, כתב בצפון. הכתבה מציגה את מדד הפריפריה שפותח בחב' פארטו אסטרטגיות מקבוצת פארטו. המדד משלב לראשונה מדידת פערים גם בתחומי חינוך, תרבות ואיכות סביבה, בנוסף למדדים כלכליים.

themarker

הפערים הגדלים בין המרכז לפריפריה קשורים לגזירות האוצר"

דה מרקר, 30.4.13. מאת: ליאור דטל. מדד חדש שיציגו מכללת תל חי וחברת הייעוץ פארטו, מעלה כי פרט לאזור המרכז ‏(לא כולל גוש דן‏), ב-2012 נרשמה הגירה שלילית בכל המדינה. מדד הפריפריה החדש פותח בחב' "פארטו אסטרטגיות" מקבוצת פארטו.


themarker

הממשלה אישרה הרפורמה בענף הרכב: "מחירי המכוניות וחלקי החילוף יוזלו בעשרות אחוזים"
דה מרקר, 28.4.13. מאת: דניאל שמיל.
רפורמה של משרד התחבורה כוללת בין היתר את הגברת הפיקוח על המוסכים וחיזוק התחרות עם מוסכי היבואנים. צעדי הרגולציה שאושרו בתחום המוסכים מבוססים על עבודת הייעוץ של פארטו והמלצותיה למשרד התחבורה.
 

room2

ראיון עם ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו בנושא הרפורמה במערך מוקדי המט"י
ביום 11.4.13 התראיין ד"ר לביא לתכנית "חדר החדשות צפון" והתייחס לרפורמה של משרד הכלכלה והמסחר במערך מוקדי המט"י. בנוסף התייחס לתהליכי הפרטה בארץ ומה דרוש להצלחתם.

radionorth2

הישגי שביתת הרופאים הגדולה – ראיון עם ד"ר לביא מנכ"ל משותף בפארטו

ביום 9.4.13 התראיין המנכ"ל המשות בפארטו, ד"ר דורון לביא, לתכנית "חשיפה לצפון" ברדיו צפון אודות הישגי שביתת הרופאים כשנתיים לאחר קיומה. 

reshetb

ראיון עם ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו בתכנית "בחצי היום"
ביום 28.3.13 התראיין ד"ר לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, לתכנית "בחצי היום" ברשת ב' אודות ההשלכות של הפסקת ההטבות ליישובי הצפון.
 

radionorth2

ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין לרדיו צפון אודות גזירות האוצר בפריפריה
בראיון, אשר שודר ביום 28.3.13, התראיין ד"ר לביא אודות ההשפעה של הפסקת הטבות לפריפריה בין היתר בתחום החינוך והתשתיות.


pub-calcalist

"השקעה בתשתיות תחבורה תשתלם למדינה"
כלכליסט, 4.3.13, מאת: ליאור גוטמן
לפי מחקר של קבוצת פארטו, שהציג משרד התחבורה לאוצר, תוספת של 15 מיליארד ש"ח לתשתיות תחבורה בחמש שנים תוביל לגידול בתוצר שיחזיר אתעצמו בתוך שנים בודדות 


themarker

הפתרון הזול שיאפשר להזרים את הגז מתמר גם למפעלים קטנים
דה מרקר, 31.1.13. מאת: איתי טרילניק.
הכתבה עוסקת בפתרון של גז טבעי דחוס (CNG) בתעשייה ובתחבורה, ומצטטת מדוח פארטו למשרד האנרגיה לפיו שימוש ב CNG ברכב כבד יביא לחיסכון משמעותי בדלק ובחיי הרכב, לעומת רכב פרטי בו צפוי חיסכון מזערי.

meida8 

דוח חדש של קבוצת פארטו מראה פערים בין המרכז לפריפריה בתחומי חינוך ותעסוקה
שבועון מידע 8, 18.1.13, מאת: דביר רויטמן
דוח חדש של קבוצת פארטו, בשיתוף מכללת תל חי, מראה על פערים גדולים בין הפריפריה למרכז בתוחמי חינוך ותעסוקה. פארטו, חברת הייעוץ הכלכלי אסטרטגי, מוכיחה במחקרה האחרון כי בעלי תואר אקדמי והשכלה על תיכונית נמוכים באחוזיהם מ"שכניהם" במרכז.ך

Globes

ראיון עם מנכ"לית פארטו אסטרטגיות- "ניהול התקציב הוא השני בריכוזיותו במדינות המפותחות"
גלובס, 4.2.13. מאת: קובי ישעיהו.
שלומית נרדיה, מנכ"לית פארטו אסטרטגיות (מקבוצת פארטו): "אם ישראל שואפת להצטרף לרשימת המדינות המשגשגות בעולם עליה לשנות את אופן קבלת ההחלטות בממשל שלה"
 

themarker

המדען הראשי הוציא חברות תעשייה גדולות מתוכנית מענקי החדשנות

דה מרקר, 11.12.2012. מאת: אורה קורן.
תוכנית חדשה של מענקים לחברות תעשייה מסורתית קטנות ובינוניות, שיפרסם המדען הראשי אבי חסון, נועדה להפוך חברות תעשייה מסורתית לתחרותיות ברמה עולמית בתחום החדשנות. התוכנית החדשה גובשה על בסיס עבודת מחקר שערכה חברת פארטו ותובנות מהתוכנית הישנה.
 

themarker

ניסוי מהפכני - תערובת חדשה תוזיל את הדלק ב-40 אגורות לליטר

דה מרקר, 11.12.2012. מאת: איתי טרילניק.
בחודשים האחרונים מבוצע ניסוי במסגרתו מתודלקות מכוניות במתנול מגז טבעי. בכתבה צוינו מסקנות הדוח שהכינה פארטו למנהלת תחליפי נפט במשרד האנרגיה, לפיהן הכדאיות הכלכלית בתערובת מתנול בשיעור קטן היא גבולית ומומלץ לקדם שימוש בתערובת מתנול של 37.5% ויותר.
 

themarker

מדוע התוכנית לפיתוח הנגב עומדת כבר 7 שנים במקום?

דה מרקר, 24.12.2012. מאת: אורה קורן.
הכתבה סוקרת את התכנית הממשלתית לפיתוח הנגב מ-2005 והחסמים לקידומה. גב' שלומית נרדיה, מנכ"לית חב' פארטו אסטרטגיות מקבוצת פארטו, התראיינה לכתבה אודות הפתרונות שעל המדינה לקדם. פארטו עובדת עם מספר רשויות מקומיות המעוניינות למצות את יתרונות מעבר צה"ל לדרום.news2 1

ד"ר דורון לביא התראיין לחדשות 2 בנושא איחוד רשויות
כתבה בערוץ 2, תוכנית חיסכון, מתאריך 3/12/12 מאת גיא ורון, כתב בצפון. ד"ר דורון לביא , מנכ"ל משותף בקבוצת פארטו התראיין אודות מחקרה של חברת פארטו אסטרטגיות על איחוד רשויות בגליל.

 room2

ראיון עם ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו בנושא שביתת האחיות
ביום 5.12.12 התראיין ד"ר דורון לביא לתכנית "חדר החדשות צפון" בעקבות שביתת האחיות, והתייחס לסוגיה הספציפית של דרישת האחיות, וכן למשמעות הרחבה של העסקה ציבורית בישראל.


Globes

למרות הטילים: מחירי הדירות בדרום לא עוצרים
גלובס, 19.11.2012. מאת: אורי חודי.
מחקר שמתפרסם לראשונה שערכה חברת פארטו אסטרטגיות, חברת הבת של קבוצת פארטו. המחקר בחן אם שגרת הטילים משפיעה על המחיר שמוכן ישראלי לשלם על דירה, וכיצד משפיעות ההפגזות על השוק ועל המחירים.


מדיניות ציבורית

מדידה ובקרת תכניות העבודה הממשלתיות כאמצעי לחיזוק המשילות
מדיניות ציבורית- עיתון לחידושי מדיניות בישראל, אוקטובר 2012. מאת: ד"ר דורון לביא, יוני דניאלי, שלומית נרדיה. מאמר אודות תכנון אסטרטגי במשרדי הממשלה, המתאר את תהליך בקרת התכניות העבודה השנתיות במשרדי הממשלה השונים.


themarker

כתבה אודות דוח פארטו בנושא שילוב תחליפי נפט במערך התחבורה בישראל
דה-מרקר, 25.10.12. מאת: איתי טרילניק.
הדוח שחיברה פארטו הוזמן על ידי מנהלת תחליפי הנפט במשרד האנרגיה והמים, ומטרתו לבחון את פוטנציאל כניסת תחליפי הגז לתחבורה. לפי הדו"ח, הטמעת השימוש במתנול וב CNG בענף התחבורה ומעבר לייצור הבנזין והסולר באמצעות גז טבעי יניבו לישראל חיסכון של 2.92 מיליארד שקל מדי שנה.

pub-calcalist
 

משרד האנרגיה בוחן שריון כמות כפולה של גז לתחבורה
כלכליסט, 17.10.12. מאת" ליאור גוטמן.
מינהלת תחליפי הנפט במשרד האנרגיה, שפועלת תחת השר עוזי לנדאו, פרסמה אתמול מסמך שימוע לקראת אימוץ תכנית לאומית להפקת תחליפי נפט מגז טבעי. מסמך השימוע כולל המלצות להטמעת תחליפי נפט בתחבורה בישראל, והוא הוכן על ידי קבוצת פארטו בהזמנת משרד האנרגיה.

haarets

1+1 = 700 שקל פחות בארנק
הארץ, 14.9.12. מאת: עדי הגין.
ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בקבוצת פארטו, התראיין לכתבה אודות התרגילים השיווקיים בהם נוקטות רשות השיווק, וציין כי התחרות העזה בין רשתות המזון והעובדה שהן כבר כמעט לא רווחיות עלולה לגרום להן ליצור עוד ועוד מניפולציות. 


yedioth ahronot 

שיעור באי-שוויון
ידיעות אחרונות, 14.10.12. מאת: תמר טרבלסי חדד. סקירת מסמך שהכינו ד"ר דורון לביא ושלומית נרדיה מקבוצת פארטו, החושף פערים בנתוני ההשכלה בין המרכז לפריפריה.


themarker


כתבה אודות עבודת פארטו בנושא תעסוקת אזרחים ותיקים
דה מרקר, 30.8.12, מאת: מירב ארלוזורוב. על פי יעוץ כלכלי ויעוץ אסטרטגי שסיפקה פארטו למשרד לאזרחים ותיקים, מרבית המעסיקים סבורים שעובדים מבוגרים לא ערוכים לעידן הטכנולוגי והפוטנציאל הקיים להעסקת גמלאים אינו מנוצל. עבודת פארטו ממליצה להשקיע בהשלמת השכלה ובהכשרות מקצועיות לגמלאים.news2 1


ראיון בחדשות 2 עם ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו
כתבה בחדשות ערוץ 2 מיום 25.7.12, מאת גיא ירון, כתב בצפון. ד"ר לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין אודות מחקרה של פארטו בנושא כדאיות הפעלת צימרים. במחקר נמצא כי מחצית מקומפלקסי הצימרים בצפון אינם רווחיים.
themarker


עיתון דה-מרקר סוקר את הישגי התכנית האסטרטגית של באר שבע שהוכנה בשיתוף פארטו

דה-מרקר, 16.8.12. מאת: נתן ליפסון. הכתבה סוקרת את התכנית האסטרטגית שהוכנה ב-2009 ע"י דנילוביץ', צוותו וחברת פארטו, במטרה להביא את באר שבע לרמה סוציו אקונומית גבוהה. עד כה הושגה מחצית מההתקדמות הרצויה. התכנית מובאת כדוגמה ל"איים של מצוינות במגזר הציבורי".themarker


אזכור מחקר פארטו בנושא כדאיות כלכלית של הפעלת צימרים
דה מרקר, 21.8.12. מאת: נתן שבע.
בכתבה העוסקת בפרויקטי מגורים המאפשרים הקמת צימרים צמודים כחלק מעידוד ההתיישבות בפריפריה, אוזכר מחקר פארטו בו נמצא כי כמעט מחצית מקומפלקסי הצימרים בצפון אינם רווחיים.
pub-calcalistבלעדי ל"כלכליסט": הבנקים יכולים לחסוך יותר ממיליארד שקל בתחום המחשוב
7.8.12, מאת: מישל אודי
מחקר שערכה חברת הייעוץ הכלכלי פארטו עבור אחד הבנקים הגדולים קובע כי ייעול הליכי הרכש וצמצום הכפילויות בכוח האדם בתחום המחשוב יחסכו מיליוני שקלים לחמשת הבנקים הגדולים. סכום זה יכול להיות מתורגם לרווחת הלקוחות והמשקיעים

pub-calcalist


ככה לא יוצרים שוויון בנטל

כלכליסט, 9.7.12. מאת, דני רובינשטיין. ממחקר של חב' הייעוץ האסטרטגי-כלכלי פארטו עולה כי על אף ששיעור התעסוקה של נשים ערביות בישראל גדל בהתמדה, הוא עדיין הנמוך ביותר ביחס למדינות האזור כגון ירדן, מצרים, לבנון וסעודיה. המחקר ממליץ על השקעה בייעוץ תעסוקתי, הכשרה מקצועית ומעונות יום לעידוד התעסוקה, לאור התועלת הגדולה שתצמח מכך למדינה.

themarker


חשבתם שדופקים אתכם? 600 שקל ללילה ומחצית מהצימרים לא מרוויחים
דה מרקר, 15.6.2012. מאת: נתן שבע. אלפי חדרי אירוח פועלים בישראל, והמדינה מעודדת את פתיחתם בדרכים שונות במטרה לצמצם את שיעור האבטלה בפריפריה. ואולם מחקר חדש של חברת הייעוץ פארטו מראה כי מדובר בתחום מסוכן עם שולי רווח גבוליים.

themarker"צמיחה ירוקה בישראל היא כבר לא מותרות, אלא הכרח"

דה מרקר, 12.6.2012. מאת: איתי טרילניק. הממשלה, בשיתוף עסקים וארגוני סביבה, מגבשת תכנית לאומית לצמיחה ירוקה כחלק מהצטרפות ישראל ל-OECD. פארטו סיפקה ייעוץ כלכלי לתכנית ביצעה את ההערכה הכלכלית למרכיבי התכנית כגון רפורמה ברישוי, ובכתבה מובאים חלק מתחשיבינו.


themarker


הוועדה הממשלתית הבאה החשובה ביותר

דה-מרקר, 25.5.12. מאת: גיא רולניק. כתבה אודות ועדת המשילות בראשות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, לשיפור האפקטיביות של המגזר הציבורי. פארטו מספקת ייעוץ אסטרטגי לוועדה. על פי הכתבה, מדובר בוועדה החשובה ביותר כיום, היכולה לספק מענה לדרישות המחאה החברתית ולהעלות את רמת החיים. דוח טרכטנברג ציין את כשלי המגזר הציבורי בהובלת רפורמות ופיקוח על שירותים שהופרטו, וועדת המשילות אמורה לתת מענה לכשלים אלו.

ynet


המדינה רוצה את הגרוטאה שלכם, בכל זאת
Ynet, 30.1.12. מאת: שחר הזלקורן. הממשלה חידשה את תוכנית הגריטה לרכבים ישנים, המוגדרת כהצלחה מסחררת ותורמת להפחתת זיהום אוויר ושיפור בטיחות בדרכים. משרד הגנת הסביבה יביא לאישור הממשלה את הרחבת תכנית הגריטה. פארטו סיפקה ייעוץ כלכלי להרחבת התכנית. בנוסף מוזכרת בכתבה עבודת פארטו משנת 2003, לפיה התועלת מתכנית הגריטה הינה עד כ-80 מלש"ח בשנה.

themarker
 

היעדים של הממשלה ל-2012: ציונות, תיירים, מקומות עבודה וקידוחי גז
דה מרקר, 11.3.12. מאת: מוטי בסוק, ליאור דטל, רוני לינדר-גנץ, איתי טרילניק, דניאל שמיל, רינה רוזנברג, אורה קורן. תכניות העבודה של משרדי הממשלה ל-2012 הוצגו בכנס מנכ"לי המשרדים שאירגן משרד רה"מ. פארטו משמשת כיועצת למשרד רה"מ בנושא תכניות העבודה הממשלתיות, ונציגיה נכחו בכנס. בין היתר מוצגות בכתבה תכניות משרדי הגנת הסביבה והתמ"ת, אשר פארטו סיפקה יעוץ כלכלי ו יעוץ אסטרטגי למשרדים בהכנתן. תכנית משרד הגנת הסביבה מציגה יעדים להגברת מחזור, צמצום הזיהום ושמירת ושטחים פתוחים; יעדי משרד התמ"ת כוללים גידול ביצוא, תמיכה במו"פ והשקעות זרות, חיזוק הפריפריה.

room2 
ראיון עם ד"ר לביא בנושא צרכנות מקומית ואלטרנטיבה לרשתות שיווק

ביום 12.3.12 שודר בתכנית "חדר החדשות" ראיון עם ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, אודות התופעה של מעבר לכלכלה מקומית המתאפשרת הודות למהפכת המידע בשנים האחרונות. הראיון התייחס ליוזמת צרכנות מקומית בכפר סאלד המקשרת ישירות בין צרכנים ליצרנים, ולסיכויי התפתחות המגמה לאור המודעות הצרכנית הגוברת ואמצעי המידע החדשים.

radionorth2


ראיון עם ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, בעקבות פרסום הדוח השנתי של בנק ישראל

ביום 1.4.12 התראיין ד"ר לביא לרדיו הצפון בעקבות פרסום דוח בנק ישראל, והתייחס בין היתר לשינויים אפשריים במדיניות הכלכלית שיביאו לחיזוק הפריפריה, כגון תמריצים לכוח אדם איכותי בתחום חינוך, בריאות ותרבות.


room2
שידור כתבה אודות כנס תל חי בנושא תעסוקה וראיון עם ד"ר דורון לביא
ביום 12.12.11 שודרה בתכנית "חדר החדשות" כתבה מאת יאיר קראוס אודות הכנס בנושא תעסוקה בפריפריה, שהתקיים במכללת תל חי כחלק מוועידת ישראל לעסקים. בכנס השתתפו ד"ר לביא מנכל משותף בפארטו וגב' שלומית נרדיה, ראש תחום אסטרטגיה בחברה. בכירי המשק ובראשם ראש הממשלה צפו בשידור חי בכנס, וראש הממשלה אף פנה בנאומו למשתתפי הכנס ולתושבי הצפון. ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין לכתבה אודות הצורך בהתאמת התמריצים לאזור הגליל על מנת שיעודדו הבאת תעשיית היי-טק לאזור.

themarker


כיצד עמדו משרדי הממשלה בתכניות העבודה ל-2011?

דה-מרקר, 12.03.2012, מאת: מוטי בסוק, איתי טרילניק, דניאל שמיל, אמיתי זיו, רוני לינדר-גנץ, אורה קורן, רינה רוזנברג. בימים 12-13 למרץ התקיים בירושלים כנס מנכ"לי משרדי הממשלה להצגת תכניות העבודה לשנת 2012. בכנס השתתפו גם מר יוני דניאלי מנכ"ל משותף בפארטו, גב' שלומית נרדיה, מנהלת תחום אסטרטגיה ומשרד באר שבע בחברה, ראש הצוות הכלכלי גב' רויטל תפילין והכלכלניות אלה בהרוזי וכנרת קמחי. פארטו משמשת כיועצת למשרד רה"מ ומשרדים נוספים בנושא תכנון, מדידה ובקרה, וסייעה להכנת תכניות העבודה. בכתבה נסקרות התכניות לשנת 2011 ומנותחת העמידה ביעדיהן.

news2 1ראיון בחדשות ערוץ 2 עם ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו

ביום 12.01.12 שודרה ב"חדשות 2" כתבה מאת גיא ורון, אודות מאהל המחאה שנותר פעיל בקריית שמונה. ד"ר לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, נכח במאהל המחאה והתראיין לכתבה אודות השלכות המחאה החברתית על הפריפריה.

reshetbד"ר לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין לתכנית "צבע הכסף" ברשת ב'

ביום 8.2.2012 התראיין ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, לרשת ב' של קול ישראל בנושא תנאי העסקת עובדי קבלן בפריפריה. ד"ר לביא התייחס לבעיות שעולות מדפוס העסקה זה, ולתהליכים שהביאו להיווצרותו.

reshetbהמנכ"ל המשותף של פארטו התייחס למצב העגום של עובדי הצפון בתכנית הרדיו "היום הזה"
ביום 8.2.2012 שודרה בתכנית "היום הזה" ברשת ב' כתבה בנושא השביתה במשק, אשר התמקדה במצב התעסוקה בצפון הארץ. ד"ר לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, ציין בכתבה כי עובדי הפריפריה מופלים לרעה ביחס למרכז, בין היתר לאור האחוז הגבוה של עובדי קבלן ושל עובדים בשכר מינימום ומטה.

themarker


עמותת אדם טבע ודין עתרה לבג"ץ לאישור תכנית לאומית למניעת זיהום אוויר, שנכתבה ע"י פארטו עבור משרד הגנת הסביבה

5.2.12, TheMarket. מאת: איתי טרילניק. העמותה עתרה לבג"ץ שיורה לממשלה לנמק מדוע טרם אישרה את התכנית הלאומית לצמצום זיהום אויר. התכנית הוגשה לממשלה ע"י משרד הגנת הסביבה לפי חוק אוויר נקי וטרם אושרה עקב נושאים תקציביים. התכנית נכתבה ע"י פארטו עבור משרד הגנת הסביבה, וכוללת ניתוחים כלכליים וצעדים לביצוע. על פי הניתוח הכלכלי בתוכנית, בלא התערבות ממשלתית יגיעו נזקי הזיהום ל-8.5 מיליארד ש"ח עד 2020.


radionorth2


המנכ"ל המשותף של פארטו התראיין לרדיו צפון אודות השביתה במשק והסכם עובדי הקבלן

ביום 12.2.2012 השתתף ד" דורון לביא, מנכ"ל משותף פארטו, בתכנית "המקומון" אשר עסקה בשביתה האחרונה במשק. ד"ר לביא התייחס להשפעות השביתה על המשק, וכן להסכם שנחתם בעקבותיה עם עובדי הקבלן – לרבות חשיבות אכיפתו ומקורות המימון האפשריים עבורו בתקציב המדינה.

Globesמשרד האוצר: קו הרכבת המהיר לירושלים יושלם באיחור של עד שנתיים

גלובס, 23.11.2012. מאת: עמירם ברקת. על פי דוח פנימי שהזמין משרד האוצר והוכן על ידי חברת פארטו, מועד סיומו של פרויקט קו הרכבת המהיר לירושלים יהיה ברבעון האחרון של שנת 2018. פרויקט זה נחשב לפרויקט המרכזי והמסובך ביותר שמבצעת כיום רכבת ישראל, ופארטו הינה החברה המלווה את הפרויקט מטעם משרדי התחבורה והאוצר.

tv23 b
שידור ראיון עם ד"ר דורון לביא וגב' שלומית נרדיה בתוכנית "עושים סדר חדש"

ביום 9.1.12 השתתפות ד"ר דורון לביא וגב' שלומית נרדיה מחב' פארטו בתכנית "עושים סדר חדש" עם בן כספית וגל גבאי בערוץ החינוכית 23. הראיון עסק בנושא "כלכלת עוני" ובו התייחס ד"ר לביא למצב בצפון בכלל ובאצבע הגליל בפרט, וגב' נרדיה הציגה תוכניות להתמודדות עם היציאה ממעגל העוני.


Globesכדי להביא היי-טק לפריפריה צריך לדאוג לחינוך ולתשתיות

גלובס, 2.1.12. מאת: שי ניב. כתבה אודות פאנל תעסוקה בפריפריה שנערך בתל חי במסגרת ועידת ישראל לעסקים. את הפאנל הנחה ד"ר דורון לביא מנכ"ל משותף בפארטו, ובין משתתפיו היתה גב' שלומית נרדיה, ראש תחום אסטרטגיה בפארטו. גב' נרדיה הביאה דוגמאות מניסיונה המעשי של פארטו בפיתוח הפריפריה באזור באר שבע, והתייחסה בין היתר לצורך ביצירת תעסוקה ולחשיבותו של מטרופולין מרכזי לפיתוח האזורי.


bengurion


כתבה בעיתון הסטודנטים של אונ' באר שבע על התכנית האסטרטגית להשארת הסטודנטים בעיר שנכתבה בשיתוף פארטו

27.11.11. צ'ופצ'יק, עיתון אגודת הסטודנטים של אונ' בן גוריון. מאת: מאיה פרידמן. הכתבה עוסקת בסיבות השונות לכך שבוגרי האונ' בבאר שבע מעדיפים לחזור למרכז בסיום הלימודים. לכתבה התראיינו ראש הצוות הכלכלי יוליה אשורוב והכלכלנית ליאורה ביכמן ממשרד פארטו באר שבע. בראיון התייחסו בין היתר לתכנית האסטרטגית שכתבה העירייה בשיתוף פארטו להשארת בוגרי האונ' בעיר, מתוך הכרה בכך שתעסוקה היא נדבך מרכזי.

room2ערוץ 3 שידר ראיון עם ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו

ד"ר דורון לביא התראיין לתכנית "חדר החדשות – גליל וצפון" אשר שודרה ביום 27/11/2011. בראיון סיפק ד"ר לביא פרשנות על החלטת היועץ המשפטי לצמצם תרומות לרשויות מקומיות. בין היתר, ציין ד"ר לביא כי על אף שתרומות הינן חיוביות ולרוב ניתנות ללא כל אינטרסים, עדיין קיימת בעייתיות ברמת השקיפות וברמת החשש כי הרשויות יבקשו לגמול לתורמים. ד"ר לביא התייחס בנוסף ליכולת הממשלה למלא את הוואקום הכספי עקב הפסקת התרומות, וציין כי הדבר תלוי בעיקר בשינוי סדרי עדיפויות ובהפניית תקציבים קיימים לחינוך, תרבות ורווחה. 
 

 themarker


עובדי פרי הגליל: נמאס לנו להיות בני ערובה במאבק עם הממשלה
18.11.2011.TheMarker. מאת: חיים ביאור, הילה ויסברג. ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין לכתבה העוסקת בגל הפיטורים במפעל פרי גליל. ד"ר לביא התייחס בין היתר להשלכות מרחיקות הלכת של פיטורי העובדים במפעל, עליו נשענות משפחות רבות כמו גם התוצר המקומי. כמו כן התייחס ד"ר לביא לבעיה הרחבה של היעדר פיתוח אצבע הגליל, ולמהלכים האסטרטגיים הנדרשים לקידום האזור.

pub-calcalist


בלעדי ל"כלכליסט": תוכנית חדשה תתגמל עובדי ממשלה על פי עמידה ביעדים
31.10.11. מאת: מיקי פלד ותומר אביטל. תוכנה מיוחדת תעזור לחשב את גובה הבונוס השנתי של עובדי משרדי הממשלה לא רק לפי תפוקה, אלא גם לפי תוצאות בשטח ותכנון ארוך טווח. המערכת נשענת על מערכת שקיימת בשנה האחרונה במשרד התמ"ת ואשר פארטו היתה שופתה לגיבושה.מערכת זו משמשת כלי לניהול תוכניות העבודה הממשלתיות בתמ"ת.

7

אנחנו הילדים של חורף 2030

23.9.11, מגזין 7 ימים. מאת: דניאל אדלסון. 13 מדענים ומומחים בתחומים שונים יצאו לפרויקט משותף של מכון ירושלים עם ממשלת ישראל: לחבר תסריט שיתאר את החיים במדינה בשנת 2030. ד"ר דורון לביא, מנכ"ל משותף בפארטו, התראיין לכתבה אודות התחזיות בתחום הכלכלי אשר הוכנו על ידי פארטו.

haarets


תוכנית האב של רשות המים: 52 מיליארד שקל להתפלה וטיהור מים

6.5.11. הארץ. מאת: צפריר רינת. רשות המים הציגה תוכנית אב להתמודדות עם המחסור במקורות מים טבעיים, המציעה להשקיע בעשור הקרוב במערכות ייצור ואספקת מים. פארטו שותפה לגיבוש התכנית, ובין היתר אחראית לבחינת מצאי פרויקטים מול יעדי התכנון, ויצירת בסיס נתונים המאפשר לכמת פוטנציאל היצע מים, לאתר פערי היצע וביקוש, ולבחון השקעות בציר זמן.

themarker


ראש העיר באר שבע: עד 2020 - נבטל את המושג פריפריה

6.4.2011. TheMarker. מאת: נתן ליפסון. ראיון עם ראש העיר של באר שבע אודות התוכנית האסטרטגית לעיר שנכתבה ע"י פארטו, המתוארת כ"ארוכת הטווח והשאפתנית ביותר שגובשה על ידי ראש עיר ישראלי". התכנית אמורה להקפיץ את העיר לרמה של ערים איכותיות, וכוללת שורה של מדדי ביצוע.

themarker


"מחיר המילקי צריך לכלול גם את עלות איסוף האריזה מהפח"

23.3.11. TheMarker. מאת: אורה קורן. השר גלעד ארדן מספר על כלי אכיפה ומהלכים חדשים במשרד הגנת הסביבה - כגון התכנית האסטרטגית למשרד הנכתבת על ידי פארטו בהובלת גלית כהן, סמנכ"לית בכירה במשרד הגנ"ס; המהלך להפרדת פסולת ביתית בו אחראית פארטו לכתיבת הקול הקורא וביצוע הבקרה.

pub-calcalist


בלעדי ל"כלכליסט" - צה"ל כובש את באר שבע: יקים שכונה בת 500 וילות

7.4.11. מאת: דותן לוי. במסגרת התכנית האסטרטגית לבאר שבע שנכתבה ומלווית על ידי פארטו, תוקם שכונת ווילות לאנשי קבע עבודה סיפקנו ייעוץ עסקי. השכונה תיבנה בסטנדרטים גבוהים ותיתן מענה לאוכלוסייה חזקה שמעוניינת להשתקע בבאר שבע.

ynet


סטודנט בבאר שבע? קבל סיוע בשכר דירה

Ynet, 28.3.11, מאת: בילי פרנקל. ועדת השרים לענייני נגב גליל אישרה סיוע של 500 ₪ בחודש לסטודנטים שיעברו להתגורר במתחם העיר העתיקה. הסיוע הינו חלק מחבילת הטבות לסטודנטים שנבנתה על ידי פארטו עבור עיריית באר שבע, במסגרת תהליך שיתוף פעולה עם האקדמיה והתעשייה הטכנולוגית בבאר שבע, שנועד לעודד הישארות סטודנטים בעיר.

pub-calcalist


הגינה חסכונית ?הרשות המקומית תקבל מענק
כלכליסט, 11.11.2008, מאת: גלית שפיר. רשות המים תעניק מענקים כספיים לרשויות מקומיות שישדרגו את הגינות הציבוריות לחסכוניות יותר. מדובר בתוכנית חדשה של רשות המים שהוכנה על ידי פארטו. התוכנית לשיפור הגנים כוללת שדרוג מערכות השקיה, החלפת גינון בזבזני לצמחייה חסכונית במים ועוד.

themarker


ישראל 2011 - פועלים לשקיפות: משרדי הממשלה מתחייבים ליעדים שישיגו בשנה הקרובה
The Marker, 16.1.2011, מאת: מוטי בסוק וליאור דטל. 26 משרדי הממשלה יציגו השבוע את תוכניות העבודה שלהם ל-2011. התכניות מפורטות הן תוצאה של תהליך תכנון מאומץ על בסיס "מדריך התכנון הממשלתי, מפורטות יותר
מבעבר וכוללות מטרות ומדדי הצלחה. פארטו הינה אחת מחברות הייעוץ המספקות שירותי בקרה ומדידה למשרדי הממשלה, ומלווה את משרדי הגנת הסביבה וביטחון פנים בהכנת תכניות עבודה אלו.

haarets


האתגר של ההי-טק – איך עושים כסף מזבל וביוב?
הארץ, 19.12.2004, מאת: גלית ימיני. מוסד שמואל נאמן, במשותף עם חברת פארטו, הכין דו"ח עלות-תועלת לפיו מדינת ישראל תרוויח בטווח הארוך מההשקעה בקידום טכנולוגיות סביבתיות.

themarkerלעבור לתאגידי מים, ומהר

The Marker, 11.12.07, מאת: יוני דניאלי. כתבה מאת יוני דניאלי, מנכ"ל משותף בפארטו, בדבר נחיצות תאגוד משק המים והביוב ברשויות המקומיות.

Globesהקלינטק בישראל התקדם. עכשיו, סוף סוף גם המשלה התעוררה

גלובס, 30-31 במארס. מאת: מירב אנקורי. חב' פארטו ערכה תכנית ממשלתית לקידום טכנולוגיות קלינטק ישראליות. המסמך יגובש לתוכנית לאומית האמורה להפוך להחלטת ממשלה. themarker


HTM ההולנדית ופארטו יפקחו על רכבת ישראל
02.08.2009 The Marker, מאת: אבי בר אלי. כתבה בדה-מרקר אודות הזכייה של חברת HTM ההולנדית, קבוצת פארטו ובן ציון כרמל במכרז החשב הכללי לבקרה על רכבת ישראל.

themarker


"ממשלה ירוקה": שרי הממשלה יחסכו בחשמל ובמים וישתמשו בחומרים ממוחזרים
TheMarker 14.12.09, מאת ליאור דטל. עובדי ושרי הממשלה יצמצמו את הפסולת, ישתמשו במוצרים ממוחזרים ויחסכו בחשמל, מים ונייר. כך קבעה ממשלת ישראל בהחלטת ממשלה שהתבססה על עבודה של חברת פארטו.

haarets


צריך את כל החשמל הזה?
הארץ, מאת: דני רבינוביץ התמקדות בניהול היצע החשמל ולא בניהול הביקוש היא מתכון לבזבוז. במשרד התשתיות קיימת תוכנית אב לאנרגיה בישראל שהוכנה ע"י פארטו, לפיה שימוש בכלים כלכליים ומנהליים יכול לחסוך כחמישית מהחשמל בישראל – 4 מיליארד ₪ בשנה.

haarets


פח האשפה של ההיסטוריה

הארץ 6.8.10, מאת: צפריר רינת. "להערכתנו, עד סוף העשור 4.5 מיליון ישראלים יפרידו פסולת, והיא לא תגיע עוד לאתרי הטמנה" אמר במסיבת עיתונאים ד"ר דורון לביא מנכ"ל פארטו, שסייעה בגיבוש התכנית. "עמדנו עד היום לפני דילמה של ביצה ותרנגולת" אומר לביא. "לא ניתן היה להקים מתקנים לקליטת הפסולת המופרדת, כי לא היתה הפרדה. לא היה לאן להעביר פסולת מופרדת, כי לא היו מתקנים שיקלטו אותה. לכן לא היה כדאי לרשות המקומית להשקיע". לפי לביא והמשרד להגנ"ס, מצב זה עומד להשתנות כעת.

ynet


מזהמים ישקמו את הקרקע על חשבונם
YNET, 16.1.11, מאת: יעל דראל. ועדת השרים לחקיקה אישרה הצעת חוק שתטיל את האחריות לשיקום קרקע פגומה על המזהמים. "החוק ישים סוף להתייחסות לאדמות המדינה כבור ספיגה לחומרים רעילים, ולא יאפשר למזהמים להתנער מאחריות", אמר השר להגנת הסביבה. פארטו סיפקה למשרד ייעוץ כלכלי לצורך קידום הצעת החוק.

.

yedioth ahronot

יוזמה: תנו מזגן ישן, קבלו 500 שקל לרכישת חדש

מגזין ממון-ידיעות אחרונות, 5.8.10 מאת עמיר בן דוד. השר לאיכות הסביבה מקדם תוכנית לאומית לגריטת מזגנים ישנים. הוכנה ע"י חב' פארטו. העבודה שהוכנה בפארטו העלתה כי במחירי החשמל כיום משתלם להחליף מזגן כבר אחרי 8-7 שנים. התוכנית תוכל להפחית כ-5% בצריכת החשמל ולחסוך למשק עלויות ישירות ועקיפות של כ-1.5 מיליארד ₪.

haarets


תוכנית חדשה: בתוך עשר שנים מחצית הישראלים יפרידו בבית פסולת למיחזור
הארץ 30.7.10 מאת צפריר רינת. השר להגנת הסביבה גלעד ארדן ובכירי משרדו הציגו תוכנית להקצות במשך עשור 1.5 מיליארד ש"ח לסיוע לרשויות מקומיות בהקמת תשתית לאיסוף פסולת שתושבים יפרידו למרכיבים; הקמת מתקנים למיון ומיחזור; ורכישת משאיות איסוף. התוכנית הוכנה בשיתוף חברת פארטו.

pub-calcalist


מענק ממשלתי לרכבת ישראל יותנה בשיפור השירות

כלכליסט, 12.10.09, מאת: ליאור גוטמן. האוצר והנהלת הרכבת קרובים לסיכום לפיו יחושב המענק הממשלתי לרכבת לפי דיוק, עליה במספר נוסעים ושינוע מטענים. פארטו ליוותה את הצוות הממשלתי במו"מ על הסכם התקצוב החדש עם הרכבת וסיפקה ייעוץ מקצועי בכל שלביו, לרבות ניתוח כלכלי של פעילות הרכבת, עיצוב מנגנוני סבסוד וחלוקת סיכונים, יצירת מדדי שירות ועוד.

pub-calcalist


הזיהום מארובות עולה פי שניים מאשר בחישובים הקודמים
כלכליסט, , 14.1.2009 מאת: גלית שפיר. פארטו הכינה עבור משרד הגנת הסביבה מחקר להערכת עלות כלכלית של זיהום מארובות. העבודה קובעת תגי מחיר למזהמים המשקפים נזק בריאותי לאדם ונזק לכדור הארץ.

Globes600 מיליארד דולר מחפשים כתובת
גלובס, 6.5.2008. מאת: ד"ר דורון לביא. כתבתו של ד"ר דורון לביא בנושא הזדמנויות עסקיות ויתרונות להשקעות בתחום איכות הסביבה.